Muzeum II Wojny Światowej zaprasza do odwiedzenia Portalu Historii mówionej II Wojny Światowej >>LINK<<
Uruchomiony portal daje możliwość nie tylko obejrzenia zgromadzonych relacji filmowych, ale i pobrania ich transkrypcji w języku polskim lub angielskim. 
Tam, gdzie to było możliwe, do udostępnionych relacji dołączone zostały w galerii kopie dokumentów i zdjęć archiwalnych. Wartość poznawczą i edukacyjną wzbogaca możliwość zobaczenia i odsłuchania udostępnionych krótkich form filmowych, filmów dokumentalnych i audycji radiowych powstałych z wykorzystaniem zgromadzonych przez Muzeum relacji. Większość z nich stanowią wywiady zrealizowane przez pracowników Muzeum, pozostałą część otrzymano od Fundacji Filmowej Armii Krajowej. Z portalu można korzystać w celach niekomercyjnych, tj. edukacyjnych i badawczych. Dzięki zalogowaniu się użytkownik ma możliwość obejrzenia wideonotacji, a także pobrania ich w wersji tekstowej. Portal zaciekawi z pewnością uczniów, studentów, naukowców, filmowców, dziennikarzy, a także przedstawicieli instytucji badawczych i popularyzujących wiedzę o II wojnie światowej. 
Na ten moment na portalu udostępniono 480 minut nagrań będących fragmentami notacji filmowych. Dzięki temu można zapoznać się ze wspomnieniami, m.in. Andrzeja Wajdy, Olgi Krzyżanowskiej, Weroniki Sebastianowicz i Tadeusza Kellera. Ponadto załączono krótkie formy filmowe wyprodukowane przez Dział Dokumentacji Filmowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (m.in. miniaturę filmową „Dzieci sowieckich deportacji”) oraz audycje radiowe „Obrazy wojny” powstałe przy współpracy z Radiem Gdańsk. 
Rozbudowana wyszukiwarka pozwala odnaleźć konkretne fragmenty rozmów i problemy poruszane przez świadków historii. Pomogą w tym nie tylko transkrypcje w języku polskim i angielskim, ale również szeroki wybór tagów. 

Oprócz tego Muzeum II Wojny na swoich profilach na portalach społecznościowych umieszczać będzie interesujące materiały, ciekawostki, pokazywać  wartościowe projekty, jak i nowe realizacje.
Linki do profili muzeum na portalach społecznościowych:
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM

Zapraszamy do skorzystania z propozycji Muzeum!