Za nami finał V edycji Pomorskiej Nagrody Muzealnej, który odbył się 28 maja w Wielkiej Sali Wety w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska.
Mamy zaszczyt ogłosić zwycięzców i wyróżnionych w tym roku oraz złożyć im serdeczne gratulacje!

Wyróżnienia w ty roku otrzymali:

pan Mateusz Jasik, kustosz – zastępca Kierownika Działu Edukacji Muzeum Gdańska za spektakl multimedialny „Westerplatte – Światłocienie”

pani Irena Brzeska, współpracująca z Muzeum Kaszubskim w Kartuzach za Teatr rzeźby – cykliczne przedstawienia teatralne w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach wraz z wystawą rzeźb „Świat prywatny”

Trzy nagrody główne otrzymali:

pan Piotr Chruścielski, adiunkt w Dziale Naukowym Muzeum Stutthof w Sztutowie za Wystawę czasową „Przemilczana kategoria. Więźniowie z różowym trójkątem w KL Stutthof”

pani Ewa Brylewska-Szymańska, zastępca dyrektora ds. merytorycznych Muzeum Gdańska, pani Zofia Maciakowska, adiunkt w Instytucie Historii PAN, pani Katarzyna Rozmarynowska, nauczyciel akademicki w Sopockiej Szkole Wyższej oraz pan Wojciech Szymański, kustosz, kierownik oddziału Dom Uphagena w Muzeum Gdańska – Wydawnictwo, wystawa czasowa i działania edukacyjne: „Gdańskie ogrody” – wydawnictwo oraz wystawa i cykl wydarzeń edukacyjnych zorganizowanych dla uczczenia 20-lecia otwarcia dla publiczności Domu Uphagena po rewaloryzacji (w latach 1993-1998)

pani Małgorzata Dubasiewicz, adiunkt w Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach, Oddziale Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku za wystawę czasową „Rzeczy po przejściach – od narodzin do śmierci. Obrzędy rodzinne na Pomorzu”.

 

Więcej informacji już wkrótce w zakładce POMORSKA NAGRODA MUZEALNA 2019.