Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim ma przyjemność zaprosić na I Międzynarodową Interdyscyplinarną Konferencję Naukowo-Metodyczną: Kultura wernakularna i neowernakularna na Kociewiu w kontekście innych regionów Polski.
Celem konferencji jest wszechstronne zbadanie szeroko rozumianej kultury wernakularnej (ludowej) oraz neowernakularnej (profesjonalnej, inspirowanej kulturą wernakularną) na Kociewiu w kontekście kultury innych regionów Polski oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.
Proponowane obszary tematyczne:
1. kultura wernakularna: budownictwo, zdobnictwo, rzemiosło artystyczne i użytkowe, sprzętarstwo, snycerstwo, rzeźba, pieśni, obyczaje, kulinaria, stroje, obrzędy;
2. kultura neowernakularna: architektura, muzyka, literatura, teatr, film, sztuki wizualne, etnodesign, nowe media, edukacja;
3. kuchnia regionalna: warsztaty.
Imprezą towarzyszącą będą warsztaty kuchni kociewskiej (18.06.2021).
Prośby o formularze zgłoszeniowe, pytania oraz zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
konferencjastarogardgdanski@gmail.com.
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja 2021.
Publikacja w postaci monografii, w której zostaną wydrukowane
wystąpienia uczestników konferencji (20 pkt), ukaże się najpóźniej do końca 2021 roku.Uczestnictwo bierne w konferencji jest darmowe, natomiast czynne – płatne. Opłata wynosi 350 zł i obejmuje udział w konferencji, materiały konferencyjne, certyfikat, kawę, poczęstunek, warsztaty kulinarne oraz wydanie artykułu po uzyskaniu pozytywnej recenzji wydawniczej (20 pkt). Liczy się kolejność zgłoszeń.W przypadku przedłużenia obostrzeń epidemicznych organizator zastrzega sobie prawo do zorganizowania konferencji online.Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!