Muzeum Archeologiczne w Gdańsku przygotowało arcyciekawą ofertę wirtualnego Muzeum. W linku poniżej znajdą Państwo wszystkie propozycje przygotowane przez muzeum, które są ciągle uaktualniane:
>>WIRTUALNE MUZEUM ARCHEOLOGICZNE<<

Na profilach wszystkich oddziałów Muzeum w serwisie społecznościowym Facebook umieszczane są ciekawostki na temat muzeum, zbiorów i wystaw:
>>DOM PRZYRODNIKÓW FACEBOOK<< – główny fanpage
>>BŁĘKITNY BARANEK<<
>>GRODZISKO W SOPOCIE<<
>>PIWNICA ROMAŃSKA<<

Na serwisach >>INSTAGRAM<< >>PINTEREST<< oraz >>YOUTUBE<< udostępnione są pliki multimedialne, na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie!

Ponadto na portalu >>ARCHEOPORTAL<< znajdą Państwo zdigitalizowane kolekcje zabytków oraz archiwalne zasoby Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, wśród nich:
Gdańska Kolekcja Pamiątek Pielgrzymich,
cykl Zabytek Miesiąca,
diapozytywy i szklane negatywy.

Gdy już zmęczy Państwa ta dawka wiedzy może warto wybrać się na spacer po grodzisku w Sopocie? Tym razem w wersji wirtualnej: >>SPACER PO GRODZISKU<<

Dział Edukacji Archeologicznej niesie pomoc tym, którzy utknęli w domach z dziećmi.  Dział udostępnia zabawy edukacyjne, wystarczy kliknąć w link, aby pobrać: >>GRY EDUKACYJNE<<

Oprócz tego Muzeum zachęca do zapoznania się z dokumentami TVP 3 Gdańsk zrealizowanymi we współpracy z Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, materiały są dostępne bezpłatnie on-line. A także z nagraniami audio-wideo wykładów popularnonaukowych, które odbyły się w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, zrealizowane przez Mirosława Koźbiała i udostępnione na kanale WMG Video.
Lista wszystkich dokumentów i wykładów wraz z odnośnikami dostępna jest na stronie: >>WIRTUALNE MUZEUM ARCHEOLOGICZNE<<

Zapraszamy serdecznie!