Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza do zwiedzania muzeum online. Polecamy zwłaszcza:

>>>Wirtualny skansen wraków Zatoki Gdańskiej<<<
Na internetowej stronie znajdują się tzw. modele 3D 24 historycznych wraków, spoczywających na dnie Zatoki Gdańskiej wraz z dokładnym opisem, lokalizacją na mapie, które można obejrzeć, nie wychodząc z domu. Model trójwymiarowy można dowolnie obracać za pomocą myszki komputera, przybliżyć, oddalić. Większość wraków to pozostałości konstrukcji, zarys kadłuba, fragmenty wręg, ale też elementy ładunku. Niektóre szczątki pozwalają dostrzec ślady dawnej świetności statku.

Zapraszamy na profil Narodowego Muzeum Morskiego na platformie sketchfab, na której publikowane są modele 3D artefaktów, odnalezionych podczas podwodnych prac archeologicznych na wrakach, badanych przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. >>LINK<<

>>Kolekcje online NMM<< znajdą tu Państwo eksponaty z kolekcji Narodowego Muzeum Morskiego.

Serdecznie zapraszamy również na muzealny kanał >>>FACEBOOK<<< gdzie systematycznie zamieszczane są posty dotyczące pracy w muzeum, historii zbiorów oraz działań edukacyjnych, prowadzonych również, gdy Muzeum jest zamknięte.

Akcje na Facebooku NMM:

#otwieramymagazyny – pracownicy działów merytorycznych Narodowego Muzeum Morskiego przedstawiają eksponaty z kolekcji NMM, które do tej pory nie były prezentowane na wystawach, prezentując w interesujący sposób ich historię i ciekawostki z nimi związane.

#tydzieńzwsw – Tydzień na Facebooku z Wirtualnym Skansenem Wraków, podczas którego prezentowane są wraki opracowane metodą fotogrametrii.

#tydzieńwHelu – Tydzień na Facebooku z Muzeum Rybołówstwa w Helu, prezentujący zbiory oddziału, filmy, ciekawostki związane z obiektem i miejscem.

#tydzieńzarcheo – Tydzień z archeologią podwodną – o pracach i pracy archeologów podwodnych i nurków NMM

#tydzieńwTczewie – Tydzień na Facebooku z Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, prezentujący zbiory oddziału, filmy ciekawostki związane z obiektem i miejscem.

#tydzieńwKątach – Tydzień na Facebooku z Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, prezentujący zbiory oddziału, ciekawostki związane z obiektem i miejscem. #podpokładem – Tydzień poświęcony muzealnym statkom „Darowi Pomorza” oraz „Sołdkowi”