W środę 26 września , o godzinie 12.00 serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków naszego stowarzyszenia na spotkanie informacyjno-szkoleniowe, które odbędzie Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku (ul. Tokarska 21-25).

Pierwsza część poświęcona będzie bieżącym sprawom Oddziału Pomorskiego. Opowiemy o rzeczach, które w ostatnich miesiącach udało się nam zrealizować oraz o planach i pomysłach na najbliższą przyszłość.

Drugą część spotkania poprowadzi pani Brygida Sonnack, pełniąca funkcję inwentaryzatora w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Opowie, jak poprawnie i w zgodzie z obowiązującymi normami prowadzić inwentarz zbiorów, co ile czasu i w jaki sposób kontrolować stan posiadanych muzealiów oraz jak unikać błędów podczas standardowych czynności muzealnych związanych z przemieszczaniem obiektów.

Pani Brygida Sonnack od wielu lat pełni funkcję Głównego Inwentaryzatora w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku, jest także członkiem Polskiego Stowarzyszenia Inwentaryzatorów Muzealnych (strona internetowa Stowarzyszenia:  http://inwentaryzatorzy.blogspot.com/).

Serdecznie zapraszamy

Zarząd Oddziału Pomorskiego SMP

26 września (środa) 2018
godz. 12.00
Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku
ul. Tokarska 21-25 (sala edukacyjna na I piętrze)
80-888 Gdańsk

Strona wydarzenia na facebook: SPOTKANIE SZKOLENIOWO-INFORMACYJNE
Zachęcamy!